Erbakan, Demirel'e 'DİN' dersi verdi!

12.02.2010 09:25:22

Milli Görüş Lideri 54. Hükümetin Başbakan'ı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Ajans5.com'a verdiği çok özel röportajda Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'le ilgili ilginç bir hatırasını anlattı.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Milli Görüş Lideri 54. Hükümetin Başbakan'ı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Ajans5.com'a verdiği çok özel röportajda Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'le ilgili ilginç bir hatırasını anlattı.

Süleyman Demirel'e adeta birdin dersi veren Erbakan, eski sıra arkadaşı Demirel'le ayrıldıkları ve ona karşı verdiği mücadeleyi anlattı.

İşte Erbakan'ın Demirel'e verdiği din dersi:

Erbakan’dan Demirel’e cevap: Kuşun canlısını istiyoruz

Kısa bir zaman içerisinde bu haberler gitti, Demirel çıktı geldi. Halkı topladı ve bir miting yaptı. Bu mitingde takriben söyledikleri şunlar:” Ey Konyalılar bu Erbakan benim sınıf arkadaşımdır. Ben kendisini severim. Ama buraya gelmiş sizi aldatıyor. Size gelmiş ben dine hizmet edeceğim diye sizi aldatıyor. Dinin hizmet edilecek nesi var? Camileriniz açık değil mi, mevlit okuyorsunuz karışıyor muyuz, namaz kılıyorsunuz karışıyor muyuz? Dinin hizmet edilecek bir şeyi olsa biz yaparız. Sorun kendisine bakalım ne yapacakmış, ne istiyormuş?” Ne istediği sorun demiş gitmiş.

erbakan-2.jpg picture by ajans5Biz o  gün miting yapmış dönüp gelirken; O’nun Konya ovasına gelip miting yaptığından haberimiz yok. Yarı yolda arabayla geldiler. Geldi bunları bunları söyledi dediler. Ve birde el ilanı dağıtmışlar. ‘ Bu akşam Şeker Kahvesi’nin önünde Erbakan Demirel’e cevap verecek’ diye. Emri vaki ile karşılaştık. Geldik bir de baktık ki, ooo, Şeker kahvesinin önünde bir kalabalık var, iğne atsan yere düşmüyor. Gündüz ki kalabalığın üç misli toplanmış. Ne cevabı verecek diye. Geldik halkın önüne çıktık dedik ki, ey ahali siz buraya neden toplandınız? Size bir el ilanı verdiler. Ne dediler, Erbakan, Demirel’e cevap verecek. O halde benim vazifem bu cevabı vermek. Neyin cevabını vereceğim, sorduğu sualin. Ne sordu? Siz dinlediniz bana da yolda gelip anlattılar. Sorduğu şey ne istiyor diyor? Şimdi vereceğim cevabı dikkatle dinleyiniz. Bakınız Demirel’in dediği gibi, Demirel’i avucumun içi gibi bilirim. Her zamanki polemiklerinden bir tanesini yapıyor. Asıl sizi o aldatmaya çalışıyor. Neden mi? Çükü bugün geldi size ne dedi? ‘Namaz kılıyorsunuz karışıyor muyuz, oruç tutuyorsunuz karışıyor muyuz, camiler açık değil mi, daha ne istiyorsunuz’ dedi. Şimdi ben ne istediğimizi size bir misalle anlatacağım. Avcılar güzel bir kuş avladıkları vakit, onu muhafaza etmek isterler. Renkli güzel, kaybolmasın. Ne yaparlar? İçini temizlerler ve saman doldururlar. Misafir odasının başköşesine koyarlar. Okullarda, müzelerde vardır.

Demirel bugün geldi bize saman dolu bir kuş gösterdi. Dedi ki camiler açık değil mi, bu kuşun gözü yok mu? Var. Gagası yok mu? Var. Kulağı yok mu? Var. Kuyruğu yok mu? Var Kanadı yok mu? Var. Ne istiyormuş? Tek kelime ile: Biz bunun canlısını istiyoruz. Saman dolusunu değil. Bu söz bugün daha büyük bir önem kesbediyor. Diğer sözler gibi. Neden? Efendim Suriye ile vizeleri kaldırdık. Ticareti arttırıyoruz. Ne bunlar ya? Bunlar saman dolu bir kuş. ABD, Türkiye’de halk Müslümanlık istiyor. Saadet Partisi’ne kaymasın, AKP’ye oy versin istediği için bunlara müsaade ediyor. Sen Suriye’de vizeleri kaldırdın, gerçekten İslam kardeşliğine dayanan bir birlik kurma aşkında mısın? Yoo. Bunlar ne bunlar, saman dolu kuş. Şimdi, halkın bu gerçeği anlaması lazım.

Ne konuşuyoruz biz? İşte Konya’da başlayan bu mücadele bugün devam ediyor. Yani halk aldatılmayacak. Halk İsrail’e vilayet olmayacak, bağımsız olacak, vatan millet bütün olacak, dış güçlerin oyununa gelmeyeceğiz ve aynı zamanda Türkiye önder bir ülke olacak, Yeni Bir Dünya’yı kuracak. AB’ye girmeyecek, İslam birliği kuracak. Yeni bir dünya kuracak. Çünkü AB bir Hıristiyan medeniyetidir. İslam medeniyeti ile mukayese bile edilemez. Bunların, AKP’nin, CHP’den bir farkı yoktur temelde. Ne diyorum biliyor musunuz? O teferruatı bırakın siz.  KDV’yi 11 yapacakmış, 12 yapacakmış. Avrupa Birlikçi mi ikisi de? İslam medeniyetini bırakacağım, Hıristiyan medeniyetine gireceğim. İkisi de Siyonizm’in faizci kapitalist sisteminin bekçisi mi? Hiç bu düzeni değiştireceğim diye bir söz duyuyor musunuz ağızlarından? İkisi de vergiyi, faizi toplayıp götürüp, faiz diye dış güçlere ödüyor. Dış güçlerin, emperyalizmin tahsildarı. Ne fark var aralarında? Ne diyorum, 40 sene evvel? Şuur..Kuşun canlısı demek; Türkiye’yi lider ülke yapma şuuru demek. Bu şuurun olması lazımdır demişiz. Bu gün bu söz her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır. Bütün bunlarla neyi açıklıyorum size? Sualinizin cevabını. Yani bütün bu mücadelemiz; Türkiye’yi lider ülke yapmak, yeni bir dünya kurmak ve bütün insanlığa saadet getirmek.

'Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'dan Gençlere tavsiyeler' Pazartesi Ajans5.com'da sakın kaçırmayın...10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,2 puan)/7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
Yusuf Osmanoğlu

16.02.2010

Hocam senin yerin asla dolmaz. Seni öyle çokkk özledik anlatmaya kelimeler kifayet etmez.
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
mustafa

16.02.2010

candaa gibi türkiyede çok insan var hocamızı anlamayan siz başını kuma gömün baakalım hoca hikaye anlatıro dersin başkalrı türkiye istediğini yapar senin kafan kumdayken ........
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
ahmet

13.02.2010

mesele refah partisi saadet partisi değildir nedir.Miili görüş misyonunu kavarayabilmektir,önemli olan bu davayı özümsemektir.bilen bilir mesele sadece Türkiye de değildir.bu bağlamda işi anlamayanlar,bugün akp ye gider yarın yoksulluk ve uşaklık çukuruna.İşte gerçek cihat ruhuna sahip olanlardır elde kalanlar.OLMAYANLAR NE OLACAK ADI CANDAŞ OLACAK
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
meçhul

12.02.2010

neden candaş kardeşi eleştirme ihtiyacı hissediyorsunuz ki bazı olgular vardırki tartışılması eleştirilmesi bile inaslar arasında seksen küsür yaşında bilr olsa muhteşem bir olaydır ,ben sadece şunu derimki insanlar üzerinde olumlu veya olumsuz bir etkiyi bıraka biliyorsa insan bu insanın iyi ve kötü eleştirmenleri hoş karşılanmalı ve aksine bu tepkiler devam etmelidir ,bu memleket eleştirsede kızssada öldükten sonra bile o fikirlerin nekadar değerli olduğunu ve bu memleketin neleri kaybettiğini anlayacak
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
yediveren

11.02.2010

Candaş beyin yorumu benimde hoşuma gitmedi ama tepkilerimiz de bize yakışır olmalı. herkesin anlamasını beklamek ...Bize düşen güzel sözle çağırmak. Gerisi Rabbimin işi.Hocamın kıymetini bir Türkiye anlamadı, diğer herkes onu çok iyi tanıyor.
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
qlozet

11.02.2010

candas efendi. seni dikkate almıyorum . ahın gitmiş neyin kalmıs belli değil. saçmalıyosun .
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
esaratoga

11.02.2010

yorumlarına dikkat et kardes. yorma beni.lafını sözünü bil. edebinle gez sitede. edebinle yorumla yazıları. yoksa senin de edebine yorum yapmak zorunda kalınır karısmam .
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
orhan

11.02.2010

bazı yorumcu arkadaşlar ne yin ne olduğunu bilmeden yazıyor.bazılarıda erbakan aynı şeyleri anlatıyor d,ye aklı sıra dem vuruyor.erbakan hep aynı şeyleri anlatmıyor hep aynı doğruları anlatıyor.sonuçta sen veya senin gibiler anladımı yok.ettekraru ehsen.tekrar en iyidir.
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
İbrahim YALÇINKAYA

11.02.2010

Hocamın söylediklerine katılmamak mümkün değil, tabiki katılıyoruz, her aklı selim olanlar zaten hocamızın ne demek istediğini anlar.Ancak şu var birde unutulmaması gereken;hocam diyordu lider Türkiye olmak zorundayız,bu akp kim lider olmak kim diyor...sayın Hocam unuttunuz sanırım;dünyanın en pahallı benzinini kim kullanıyor,et'i dünyada bizden daha fazla pahalı yiyen hangi ülke var,bu ve buna benzer bi sürü konularda liderliğimiz var ve biz Türkiye olarak bu liderliğimizi kimselere kaptırmadık. vesselam
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
özkan

11.02.2010

candas bey bakın size halen bey diyorum cahil krli yorumlarınzla burayı kirletmeyin zihnniyetiniz ülkeyi yeterli kadar kirletiyor zaten
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
ck

11.02.2010

ne değişti ki farklı şeyler söylesin.Değişen konularda yeri geldikçe farklı şeyler söylüyor ama bu konu tazeliğini aynen koruyor.Vaktiyle demirel için böyleydi sonra ecevit.özal,çiller,yılmaz şimdi de TAYYİP,onlar değişmedikçe Hoca mı değişin.
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
candas

11.02.2010

sayın erbakan cıkıp hep aynı hikayeleri anlatıyor duruyor de degişiyor hiç bir sey degişmeyecek bunu anlayın artık dinlenmye cekılın
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
hakkı

11.02.2010

demirel'in dersi anladıgını düşünmüyor bunun gibi nicesinide anlamamıstır
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
erhan

11.02.2010

şimi bizlerinde içini samana odldurmaya çalısıyorlar.ALLAH bunları yapmak isteyenlere fırsat vermesin
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
yusuf

11.02.2010

demirelde keşke biraz sıra arkadası sayın hocamıza benzeseydı biraz(birazcık)
      Beğen (0)          Beğenme (0)