Ferdileşmeye HAYIR, cemaatleşmeye EVET

08.02.2010 09:56:34

Hanği tohum atıldıda bitmedi, hangi tohum toprakla buluştuda yeşermedi? Selam olsun tohum atıpda, yere ekip göge bakanlara...İnşaallah çocuklarımız ve torunlarımız bizi dosdoğru bir yol üzerinde bulur diyor, Namazı dosdoğru kılanlardan oluruz inşaAllah.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Agacın asıl neye yaradığını bilmediğim zamanlarda çevrecilerin sürekli eylem yapmalarına anlam veremiyordum.

Ağaçların odun niyetine ormanlardan kesilip, kışın insanların sobalarda yakıp ısınmaları için satılan odunların neden çevrecileri kızdırdığı şaşırtıyordu beni.

Daha sonraları, yaşımın ilerlemesiyle, okul hayatımın başlamasıyla olaya anlam vermeye başladım. Ağaçların, yeşilliğin verdiği oksijen, aldığı karbondioksit ve kağıt kalemin ana kaynağı olduğunu ögrenince, o gün kendime söz verdim. Bende bir çevreciyim artık ve doğru bulduğum ilkeleri savunacaktım. Ormana sahip çıkacaktım ve etrafımdaki insanlara ormanın ne kadar önemli olduğunu anlatacaktım.

Bir çoğumuz biliriz, İslam’ın  beş şartından birinin namaz olduğunu. Gecenin sonu, günün doğuşu namaz. Kulu yaradanına yaklaştıran namaz, kötülükten uzaklaştıran namaz. Namazın önemini anladığımda, hala tam anlamıyla anladığımı düşünmüyorum fakat Rabbim nasip ederse  anlama yolunda olacağız inşaAllah. Namaz’ın biz insanlar üzerinde olması gereken etkinin yer alması için çalışmalar yapmamız gerektiğini düşündük. Namazın önemini anlatmak için de Rabbim nasip etti ve bu konuda bilğisine güvendiğimiz şahısları namaz sevdalılarıyla buluşturmak için epey bir mucadele verdik.

Yıllık proramımızda yer alan “Namazla Diriliş” salon proğramımızın hazırlıklarına başladık. İdareci arkadaşlarla birbirimizden fikir alış verişinde bulunduk. Bir çok isim orataya koyduk, olurdu olmazdı baya bi kafa yorduk. Nihayetinde üç isimde karar verdik. Bu isimlerde karar verirken özellikle gençlerimizi göz önünde bulundurduk. Gençlerimiz namaz konusunda kimi dinlemek ister diye. Sebahattin Uçar, Cemil Tokpınar ve Yaşar Alptekin den gençlerimizin faydalanacağını düşündük. Bu isimler konusunda tüm idare arkadaşlarımız sabit değildi fakat sonuç olarak bu isimler üzlerinde karar alındı.

Afişler, el ilanları  yazıldı, çizildi. Tüm arkadaşlar bu proğramın heyecanı içerisinde afişleri tüm Türklerin uğradıkları noktalara astılar, el ilanlarını dağıttılar.

Pardon pardon, tüm Türk insanının uğradığı noktalara afişin asıldığını yazdım sanırım, orda bir yanlışlık oldu. Malesef tüm Türklerin uğradığı noktalara afişlerimizi asmadık, daha doğrusu asamadık/asdırılmadı. Neden mi? Nedeni apaçık ortadaydı. Nedeni; Proğramı düzenleyenlerin Milli Görüş düşüncesine sahip olmalarıydı. Oysaki Milli Görüş bu proğramı hazırlarken ümmet bilincini baz aldı ki öyle yapmasaydı Milli Görüş kendi bünyesindeki hatibelerini “Namazla Diriliş” proğramına davet ederdi. Milli Görüş bünyesinde bulunan bir çok sayğı deger hatibelerimiz var.

Schiedam’ da bulunan, diyalog yandaşları olan, ılımlı Müslüman (!) düşüncesine sahip insanlar afişi kendi marketlerine astırmadılar. Ne garip, şahsen çok üzüldüm. Oysaki bir çok Milli Görüş düşüncesine sahip olan insanlar sırf o marketin sahipleri Müslüman ve Müslümanlar kazanç yapsın diye alış veriş işlerini o markette gerçekleştiriyor. Gerektiğinde bende  genelde o markette alış verişimi yaparım.

Biz her zaman bizim insanımız gözüyle baktığımız, bu insanlar malesef ki afişte gördükleri potrelerde kendi hatibeleride olsa, proğramı Milli Görüş zihniyetinde olan bizlere proğramın afişini marketlerine astırmadılar. Böylelikle broşür dağıtımlarında, afişler, ilanların asılımında hiç bir zaman kısıtlama getirmeyen Milli Görüşün farkını  bir zat yaşadım ve anladım. Biz her zaman insanımız için yapılacak hayırlı programların duyurusunu, kim organize ederse etsin yapmaya hazırız.

Milli Görüş düşüncesine sahip olduğum için haklı gururunu yaşıyorum. Kapılarımız herkeze açık, buyrun gelin diyaloğu (!) bizden ögrenin. Önce aynı dine hizmet ettiğiniz din kardeşlerinizle diyaloğ içerisine girin derim ben. Daha sonra yatay yada dikey geçişlerinizi yaparsınız sözüm ona dinler (!) arası diyaloga.

Ferdileşmeye HAYIR, cemaatleşmeye EVET.

Hanği tohum atıldıda bitmedi, hangi tohum toprakla buluştuda yeşermedi? Selam olsun tohum atıpda, yere ekip göge bakanlara...İnşaallah çocuklarımız ve torunlarımız bizi dosdoğru bir yol üzerinde bulur diyor, Namazı dosdoğru kılanlardan oluruz inşaAllah.
Bedenimizle eda ettiğimiz namazı, gönlümüzde ruhumuzda eda etme temennisi ile...10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,2 puan)/17
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
Ahmet Tasci

09.02.2010

Sanirim yazili basin guclu bir kalem daha kazaniyor. Yasadiginiz olaylari kaleme yalin bir sekilde aldiginiz icin, beni surekli sizi okumam noktasinda cekiyor. Tebrik ederim.
      Beğen (0)          Beğenme (0)