Banu Avar gerçekleri haykırıyor

22.12.2009 14:47:03

Gazeteci ve yapımcı Banu Avar Dünya’da olan bitenlerle ilgili gerçekleri haykırmaya devam ediyor.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Gazeteci ve yapımcı Banu Avar Dünya’da olan bitenlerle ilgili gerçekleri haykırmaya devam ediyor.

Avar bu güne kadar cesurca yaptığı araştırmalarında, programlarında ve kitaplarında gerçekleri haykırmaya devam ederken, aldığı davetlerle de ülkenin dört bir yanında halkı ve gençleri bilgilendirmeye ve bilinçlendirmeye devam ediyor.

Yaptığı çalışmalar bazı kesimleri rahatsız etse de, engellenmeye çalışılsa da bu günkü Dünya Düzenini gözler önüne sermeye devam eden Banu Avar’ın çalışmaları kamuoyu tarafından, özellikle gençler tarafından büyük ilgi görüyor.

Banu Avar son yayınladığı kitabının da konusu olan ”Hangi Dünya Düzeni “konusunu çeşitli ortamlarda söyleşilerle halka ve gençlere aktarıyor.

Banu Avar’ın Aralık ayındaki söyleşilerinin tarih ve yerleri şöyle:
23 Aralık Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi        19.30
24 Aralık Afyon Karahisar Üniversitesi                       14.00
25 Aralık ULUSAL KANAL Neler oluyor Programı        14.00
26 Aralık Bakırköy IST. Kabalcı Kitabevi                      15.00

http://www.turkkitap.de/catalog/article_images/hangidunyaB.jpg
Hangi Dünya Düzeni ?
Bu  kitap  gençler  için hazırlandı.  Hani bilgiyi  hap  gibi  yutmak isteyen,  kitap okuma alışkanlığı  50 yıllık politikalarla yok edilen kardeşlerime,  okumaya araştırmaya  başlangıç olsun, heves aşılasın umuduyla ART (Avrasya TV) de yayınlanan   Dünya Düzeni  programını kitaplaştırdık...

BANU AVAR
http://www.banuavar.com.tr/img/banu_avar.jpg

2009'DA avrasya tv de DÜNYA DÜZENİ adlı haber program yapımcısı
‘SINIRLAR ARASINDA’ TRT 1 HABER BELGESEL PROGRAMI YAPIMCISI

Londra City University televizyon bölümünde üst lisans yapan ve BBC Tv Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş ve Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır.

TRT 1 ve 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği programları yayınlanmıştır. (Mozaik, Kaleideskop)

32. Gün programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs belgeseli, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı/ araştırmacı olarak görev almıştır.

‘I, Ceasar’, ‘Crimean War’, ‘The Great Game’ ve ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yeralmıştır.

1999’da Tv 8’in Belgesel Bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır.

Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında 13 kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca gösterime girmiştir.

Banu Avar Haziran 2004’de TRT 1’de SINIRLAR ARASINDA adlı programın yapımına başladı.

Bugüne kadar Balkanlar, Kafkasya, OrtaDoğu Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika’ ve Avrupa’dan dosyalarla ekrana gelen program 2008 mayıs ayında bazı büyükelçilerin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı..
Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40 kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler aldı.

BANU AVAR’IN DİĞER KİTAPLARI:
bavu.jpg picture by ajans5

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,4 puan)/10
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500