Çeçenistan Mücahitleri açık konuştu

06.08.2009 14:45:03

Çeçenistan başkentinin Ruslardan alınmasının yıldönümünde konuşan Çeçenler: Rusya bir kez daha diz çökecek. İşte açıklamalar

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Çeçenistan başkentinin Ruslardan alınmasının yıldönümünde konuşan Çeçenler: 

Rusya bir kez daha diz çökecek

Çeçenistan Mücahitlerinin 6 Ağustos 1996 tarihinde Ruslardan Caharkale’yi geri almalarının yıldönümünde konuşan Çeçenistan’ın Türkiye fahri temsilcisi Medet Ünlü; “Rusya bir kez daha diz çökecek” dedi. Çeçen cihadında bulunan komutanlardan İmran Abdulazimov ise o dönemdeki cihadın zor olmasına rağmen zafer ile sonuçlandığını dile getirirken asıl zorlu savaşın şu anda devam eden savaş olduğunu söyledi.

Çeçenistan Mücahitlerinin 6 Ağustos 1996 tarihinde Ruslardan Caharkale’yi geri almalarının yıldönümünde konuşan Çeçenistan’ın Türkiye fahri temsilcisi Medet Ünlü; “Rusya bir kez daha diz çökecek” dedi.

ÇEÇEN DİRENİŞİ YÜZLERCE YILDIR DEVAM EDİYOR

400 yıldır devam eden Çeçen Cihadı, Kafkaslar’daki Müslüman halkların bağımsızlık simgesi oldu. Şeyh Şamil’den günümüze kadar devam eden Çeçen direnişi, birçok kez Rusya tarafından ezilmeye ve yok edilmeye çalışılsa da hiçbir zaman bitirilemedi.

Başta Kafkaslar’da olmak üzere Çeçenistan’da sayısız mezalimlere imza atan Rusya ise her defasında Çeçen topraklarından eli boş olarak dönmek zorunda kaldı. Çeçenlerin Ruslarla ilk karşılaşmaları 1556 yılında Rusların Astrahan’ı işgal etmesinden sonra oldu. Rusların ilerlemesine karşı büyük mücadele veren Kafkas halkının direnişi, 1783’te İmam Mansur ile başladı ve 1834’te İmam Şeyh Şamil’le devam etti.

21 Mayıs 1864’te yaklaşık 2 milyon Kafkasyalı, başta Anadolu olmak üzere çeşitli bölgelere sürgün edildi. 11 Mayıs 1918’de Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti ilan edildi ancak bu hareket başarılı olamadı. 750.000 Çeçen, 1944 yılında da Stalin tarafından İnguşlarla birlikte Sibirya’ya sürüldü. 1 Kasım 1991 yılında ise Cevher Dudayev’in öncülüğünde Çeçen-İnguş Cumhuriyeti adı ile bağımsızlık ilan edildi. Rusya, Çeçenistan’daki bağımsızlık mücadelesini bastırabilmek için zaman zaman başkent Caharkale’ye hava saldırıları düzenledi.

3 Aralık 1994’te Rus uçakları Grozni’deki başkanlık sarayını bombaladılar ve büyük cihad başladı. Rus saldırılarına karşı uzun süre direnen Çeçenler şehri terk etseler de bir süre sonra dünyanın süper gücü Rus Ordusunu net bir şekilde yenerek 6 Ağustos’ta başkentlerini yeniden ele geçirdiler.

6 AĞUSTOS ZAFERİ İLE CİHADIMIZ TAÇLANDIRILMIŞTI

Vakit’e konuşan Çeçenistan’ın Türkiye fahri temsilcisi Medet Ünlü; “Rusya bir kez daha diz çökecek” dedi.

Çeçen cihadının 400 yılı aşkın bir süredir devam ettiğini söyleyen Ünlü; “Cihad tüm sıcaklığı ile devam ediyor. Son savaş ise 18 yıldır devam ediyor. Rabbimiz 6 Ağustos 1996’da askeri bir zaferle bu cihadı taçlandırılmıştı. Net bir zaferdi o.

Rusya bu zafer karşısında süper gücüne rağmen bizimle anlaşmak zorunda kalmıştı. Çeçen İçkerya Devleti’ni bu zafer üstüne resmen tanıdılar. Rusya Devlet Başkanı Boris Yeltsin ile bizim şehit başkanımız Selimhan Yandarbiyev arasında imzalanmıştı o anlaşma.

 Çeçenistan İçkerya Cumhuriyetinin bağımsızlığı Rusya resmen tanıdı. Uluslararası hukuk ve toplum açısından da her şey tamamdı. Sonra ise Putin öncülüğünde yeni bir saldırganlıkla topraklarımızı işgal ettiler” diye konuştu.

RUSYA YİNE DİZ ÇÖKECEKTİR

Çeçen halkının Müslüman olduğunu ve o topraklarda binlerce yıldır yaşadığını dile getiren Ünlü; “Değil Ruslar, tüm dünya gelse de Çeçenler asla diz çökmeyeceklerdir.

 Biz Müslüman’ız ve asla özgürlüğümüzü teslim etmeyeceğiz. Çeçenistan’da sadece Allah’ın hükmü geçerli olacaktır ve bu dava kıyamete kadar sürecektir.

Ruslar yine diz çökecektir. Rusya süper güç olmasına rağmen Çeçen Mücahitlerin karşısında yine duramayacaktır. Biz Allah’ın ipine sarıldığımız müddetçe 400 yıldır yenemedikleri gibi yine yenemeyecekler. Bu inanç bizi 6 Ağustos 1996’da olduğu gibi yine büyük zaferlere götürecektir inşallah.

Şimdi de çok sıcak çatışmalar var orada, yine büyük zulümler yapılıyor. Fakat bu defa işi çok ama çok sıkı tutuyorlar ve müthiş bir dezenformasyon var. İçeride olanları dünya kamuoyundan saklıyorlar. Çeçen cihadını bitirdiklerini iddia ediyorlar. Bu oyunlara karşı biz Müslümanların uyanık olması, şuurlu olması gerekmektedir ” dedi.


ÇEÇEN KOMUTAN: “ŞİMDİ DAHA ZORLU BİR SAVAŞ VAR ÇEÇENYA’DA”

Çeçen cihadında bulunan komutanlardan İmran Abdulazimov ise o dönemdeki cihadın zor olmasına rağmen zafer ile sonuçlandığını dile getirirken asıl zorlu savaşın şu anda devam eden savaş olduğunu söyledi.

Aynı zamanda İMKAN-DER’in Genel Başkan Yardımcılığını da yapan Abdulazimov; “Öncelikle Caharkale’de şehit düsen kardeşlerimizin Allah şehadetini kabul etsin. O büyük bir savaştı, güzel bir cihattı.

 Nice kardeşlerimiz şehit düştü, birçok güçlüğe karşı direndik. Hamdolsun zafer ile sonuçlandı ve 6 Ağustos 1996’da Caharkale’yi yeniden fethettik. Şimdi ise daha zorlu bir savaş var Çeçenya’da. Çünkü işbirlikçilerle de mücadele etmek gerekiyor.

Halkı böldüler. Bir taraf Ruslarla birlikte hareket edip kendi halkına zulmediyor. Diğer taraf ise yılmadan ve yıkılmadan mücadelesine devam ediyor. Zalimlere karşı koyuyor” diye konuştu. “Bu savaşın zaferle biteceğinden kesinlikle eminiz” diyen Abdulazimov; “Rusya ve işbirlikçileri yenilmeye mecburlar. Cihad, kıyamete kadar devam eder ama asla boyun eğmeyiz” dedi.

KUTU KUTU KUTU
ÇEÇENİSTAN’DA SON DURUM NASIL?

Şu anda ise Çeçenistan'ın her köşesinde Rus askerleri bulunuyor. Ancak büyük bir askeri güce sahip olmasına rağmen Rusya, Çeçenistan'ı tam olarak kontrol altına alamıyor. İşbirlikçileri ve zalim Ramzan Kadirov aracılığı ile Çeçenistan’ı kontrol altında tutumaya çalışıyorlar.

 Bu da Rusya'nın aczini gösteriyor. Mücahitler küçük gruplar halinde Rus askeri noktalarına saldırılar düzenliyorlar ve bu saldırılarda onlarca Rus askeri öldürülüyor. Rusların Çeçenistan'da kontrolü sağladık iddiasına rağmen Çeçenler her zaman her yerde saldırılar düzenleyebilmektedirler. Bu da Çeçenlerin gerçek gücünü ve işgalcilerin durumunu göstermektedir.

 10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,1 puan)/9
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
İsminiz
Şehir

28.01.2015

Allah kâfirlere karşı sizleri Muzaffer eylesin,bizleride sizlerin saflarına katsın doğru bı sekilde inşallah,lakin bende saflarinzda olup kafirlere Allah'ın izniyle olum saçmak isterim ama bazı tereddütlerim var benı lutfen bilgilendirin,cevşenlerin tarihini tam olarak bilmiyorum,bu cihaddaki temel amac ve hedef nedir? Allah'ın yeryüzünde gasp edilen hüküm koyma hakkını şeriatini uygulamakmi yoksa ne? Şimdiden Allah razı olsun
      Beğen (0)          Beğenme (0) 
osman
Ankara

04.01.2013

allah bizi cihaddan mahrum etmesin... Ölmek istemeyen cihad etsin...
      Beğen (1)          Beğenme (0) 
aziz dindar
istanbul

04.01.2013

allahım çeçenistandaki kardeşlırime yardım et benide onlarla beraberkıl ne olursun rabbim çok arzuluyorum onlarlabereber cihat edeyım şahadeti banada nasip et amin
      Beğen (1)          Beğenme (0) 
mucahit

05.02.2014

kardeşlerim sizlerle beraber cihad etmeyi o kadar çok istiyorum ki anlatamam Allah banada tattırsın sehitlik serbetini ben çeeçnistanı çok seviyorum hep te dua ediyorum inşlah sizlerle beraber cihad etmek banada nasip olur ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNE MUHAMMEDİV VE ALE ELİ MUHAMMET
      Beğen (2)          Beğenme (0) 
Hilmi

04.01.2013

Allah (cc) yardımcımız olsun yeter. Tüm dünya bu haklı mücadeleyi çok yakında tüm açıklığı ile görecektir. Türkiyedeki işbirlikçiler kapitalizmin haram fırsatlarından yemeye devam edecekler mi?
      Beğen (2)          Beğenme (1) 
Emre KILIÇ

04.01.2013

mücadelemz kıyamete kadar devam edecek.son nefesimizi verinceye kadar allah yolunda cihat etmeye devem edeceğiz.
      Beğen (1)          Beğenme (0)