Ağustos böceği!

20.07.2009 16:56:18

Es-Semi olan Allah birbirinden güzel Hayvanları farklı farklı seslerde yaratmış sevgili çocuklar. Çocuk bahçesine gittiğinizde derin bir nefes alın ve de gözlerinizi kapatın. Ne kadar da çok değişik sesler var değil mi?

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Selamun aleyküm Sevgili Çocuklar!

Es-Semi olan Allah birbirinden güzel Hayvanları farklı farklı seslerde yaratmış sevgili çocuklar. Çocuk bahçesine gittiğinizde derin bir nefes alın ve de gözlerinizi kapatın. Ne kadar da çok değişik sesler var değil mi?

Sevgili çocuklar sizlere yaz aylarında ayaklarıyla müzik yapan bir arkadaşımı tanıtmak istiyorum!
Arkadaşım ağustos Böcekleri bir başka ismi ile Çekirge diye tanınır!

Ağustos böceği uzun ince bacaklı böceklerdir. Narin vucut yapıları vardır. Yaşadıkları bölgelere göre ağustos böceklerinin renkleri de değişir. Genelde siz çimen rengi olan açık yeşil ağustos böcekilerini tanırsınız.

Her ağustos böceği türlerinin ‘müzik’ yapışları, yani çıkardıkları sesler farklıdır. Bunu şöyle de düşüne bilirsiniz sevgili çocuklar. Nasıl ki her ülkenin insanları farklı dil konuşuyorsa, farklı ülkelerde yaşayan ağustos böcekleri  de farklı farklı sesler çıkartırlar.

Ağustos böcekleri çok haberleşir veya çok neşeliler de ondan mı şarkı söylerler?

Ağustos böcekleri kendilerine uygun bir eş aramak için haberleşirler. Bunu da böylece öğrenmiş olduk sevgili çocuklar.

Bazı ağustos böcekleri topluca gezerler. Binlerce ağustos böceği bir saat içinde bir tarlanın ürünlerini bitirebilirler. Bu durum tarla sahipleri için hiçte sevindirici olmaz!
Zıp zıp ağustos böceği!

Ağustos böceklerinin o kadar güçlü kaslı arka bacakları vardır ki sevgili çocuklar. Bir zıpladıkları zaman kendi boylarının tam 12 katını zıplayabilirler. Bir kıyas yapacak olursak, siz insanlar bir zıplayışla ta evinizin önünden arkasına zıplayabilir misiniz? İşte o kadar uzağa sıçrayabiliyorlar.
Bir daha kırlara çıktığınızda ağustos böceklerinin konserlerini dinlemeyi unutmayın sevgili çocuklar!

Allah’a emanet olun sevili çocuklar!

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,4 puan)/11
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500